Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Zsinórban az ötödik magyar bajnoki címet is megnyerték - videó

Tíztáncban az ötödik magyar bajnoki elsőségét szerezte meg László Csaba és Mikes Anna. A szentesi kettős fantasztikus sorozatot produkál: 2007 óta ők nyerik minden évben a magyar bajnokságot a legösszetettebb táncsportos kategóriában, a tíztáncban. Itt az öt latintánc mellett az öt standardtáncban is kimagaslót kell nyújtani egy magyar bajnoki címhez. A László-Mikes páros azonban nem csupán hazai parketteken ’varázsol”, hanem a világversenyeken is. 2010-ben a világbajnokságon és az Eb-n is bronzérmesek voltak.

Anna és Csaba

A páros vb-döntős jive-ja

A 2011-es Tíztánc Magyar Bajnokságot Mezőkövesden rendezték meg, ahol Balázs Zsombor és Németh Nikoletta szerezte meg az ezüstérmet, megelőzve a Süttő Roland, Tombácz Anikó duót. Ifjúsági tíztáncban is szentesi győzelem született: Hegyes Bertalan János és Kis Violetta lett a magyar bajnok.

Az idei magyar bajnokságok sorozatában a külföldön oly népszerű senior standard kategóriában is rendeztek versenyt, itt DanceStation táncosai, Nagy Zsolt, és dr. Szentirmai Katalin szerezték meg a bajnoki címet a Papp Tamás, Kántor Nóra, valamint a Dr. Asztalos Zoltán, Kissné Szegedi Zsuzsanna párosok előtt.

Mégis mennek jégtáncosok az Universiadéra - Letette az esküt a magyar csapat

Tizennyolc fős csapat képviseli Magyarországot a törökországi téli Universiadén. Az utolsó pillanatban került az indulók listájára a Turóczi Dóra, Major Balázs jégtánckettős – mondta Hédi Csaba, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség főtitkára, aki egyben a magyar csapat vezetője lesz az Universiadén.

Az eskü szövegét Knoch Viktor rövidpályás gyorskorcsolyázó és Turóczi Dóra jégtáncos mondta a Magyar Sportházban. A téli Universiadét január 27. és február 6. között rendezik meg Erzurumban.

Knoch Viktor és Turóczi Dóra

Korábban vita alakult ki a csapatkijelölés kapcsán, amelyről itt olvashatnak.

A magyar csapat:

Rövidpályás gyorskorcsolyázók: Huszár Erika, Heidum Bernadett, Darázs Rózsa, Keszler Andrea, Lajtos Szandra, Knoch Viktor, Darázs Péter.

Jégtáncosok: Turóczi Dóra, Major Balázs

Alpesi sí: Berecz Anna, Bene Márton, Szepesi Bertold

Hódeszka: Harmat Rózsa, Viszlay Vanda, Kiss Miklós, Németh Zsolt, Liptay Dávid, Balogh Ádám.

0 Tovább

Vonzóbbá tenné az itthoni versenyeket a Magyar-vándor névadója

Magyar Zoltánt választotta meg elnöknek a Magyar Torna Szövetség – elődje, Nagy János novemberben mondott le. Az MATSZ sajtóközleménye szerint mindenképpen pozitívum, hogy a kétszeres olimpiai bajnok személyében hosszú idő után először van szakmai elnöke a szövetségnek.

Magyar Zoltán elsősorban a hazai versenyek hangulatán szeretne változtatni. „A mi sportágunk külföldön valamiért működik. Tízezrek mennek el egy-egy nagyversenyre, amelyek látványosabbak, tele vannak show-elemekkel. Ilyen versenyeket szeretnék látni itthon is. Természetesen az egyik legfontosabb feladatomnak tartom, hogy a 2012-es londoni olimpiára a versenyzőink minden segítséget megkapjanak” – mondta a SPORTbányászatnak Magyar Zoltán.

Magyar Zoltán kétszeres olimpiai bajnok tornász, sportvezető és állatorvos.

1972 és 1980 között 33 alkalommal szerepelt a magyar válogatottban. Edzőjével, Vígh Lászlóval számos új technikai elemet dolgozott ki, nevéhez fűződik az orsó, a szökkenő-vándor és a róla elnevezett Magyar-vándor első bemutatása.

Eredményei:

kétszeres olimpiai bajnok (lólengés: 1976, 1980)

• olimpiai 3. helyezett (összetett, csapat: 1980)
  • olimpiai 4. helyezett (összetett, csapat: 1976)
  • olimpiai 5. helyezett (lóugrás: 1976)
  • háromszoros világbajnok (lólengés: 1974, 1978, 1979)
  • világbajnoki 4. helyezett (összetett, csapat: 1974)
  • világbajnoki 6. helyezett (összetett csapat: 1978, 1979)
  • háromszoros Európa-bajnok (lólengés: 1973, 1975, 1977)
  • Világkupa-győztes (1975, 1978)
  • Universiade-győztes (1977)
  • hússzoros mesterfokú magyar bajnok

Fotó: Vörös Nándor

0 Tovább

Két nyert meccse volt Krajcsáknak a német bajnokságon

A legjobb magyar fallabdázónk két győztes meccse is kevés volt csapata sikeréhez a német bajnokságon. A Stuttgart ugyanis egymás után kétszer kapott ki a Worms együttesétől.

Krajcsák mindkét alkalommal az olasz Davide Bianchetti ellen játszott és mindkétszer 3-0-ra győzött. A stuttgarti együttes viszont 3-1-es vereséget szenvedett egymás után kétszer a címvédőtől. A Krajcsákkal felálló Stuttgart jelenleg ötödik a bajnokságban.

A világranglista 45. helyezett magyar játékos az angol bajnokságban is jeleskedik, mivel a fallabdázóknál egy bizonyos szint felett több csapatban is játszhat valaki.

A kétszeres Világjátékok-résztvevő legközelebb január 25-én indul a londoni csapatbajnokságon a St. George’s Hill színeiben. Az lesz Krajcsák számára az utolsó felkészülési verseny a svédországi világranglista-viadal előtt.

0 Tovább

Karatés bronz

Metzger Sandra bronzérmes lett a karatésok Horvát Nagydíján. A zágrábi viadalon az MTK versenyzője a 60 kilósok kategóriában állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Sandra következő versenye az Európa-bajnokság lesz, amelynek a szerbiai Újvidék ad otthont február elején.