Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Elmentek a tornászok

Szombaton elutazott Londonba a magyar tornász különítmény. Böczögő Dorina, Berki Krisztián, és Hivégi Vid mostantól az olimpia helyszínén készül a versenyig.

Berki nem izgul. „Azt a munkát, amit szerettünk volna elvégezni, azt elvégeztük. Voltak ugyan kisebb nagyobb problémák, amelyek nehezítették a felkészülést, de összességében jó szájízzel utazunk el Londonba” – mondta lólengés világ- és Európa-bajnoka.

Hidvégi Vid, aki Berkihez hasonlóan lólengésben indul, mostanra került olyan állapotba, hogy kifejezetten várja a játékokat. „Másfél, két héttel ezelőtt nem éreztem felkészültnek magam, sőt, nem is nagyon vártam az olimpiát, de mára már fordult a kocka, alig várom, hogy már kint készülhessek, és minél közelebb legyek a versenyhez” – nyilatkozta az elutazás előtt a tornász..

Böczögő Dorina is felkészültnek érzi magát. „Elkészültünk a gyakorlatokkal. Lépésről lépésre sikerült összeraknunk mindent. Kérdés, hogy ez mire lesz elég, hiszen Londonban mindenki ott lesz, aki számít” – tette hozzá a magyar olimpiai csapat egyetlen női tornásza.

Altorjai Sándor szerint a tornászok örömteli várakozással ültek fel a repülőgépre, különösebben nem lehetett rajtuk látni feszültséget. „Bízom benne, hogy ez a hangulat végig kitart a magyar csapat háza táján. Mostantól itthonról izgulok értük, illetve segítek, ha a bármilyen adminisztrációs feladatban szükségük lesz rám” – nyilatkozta a magyar szövetség főtitkára.

0 Tovább

Sikeres junior vb

A grazi junior uszonyos és búvárúszó világbajnokságról Székely Lilla, a felnőtt válogatott alapembere küldött részletes beszámolót:

Két aranyérem és egy világcsúcs a junior világbajnokság utolsó napjáról

Július 15-18. között az ausztriai Graz városában rendezték meg a junior korosztály számára a XXII. Junior uszonyos- és búvárúszó világbajnokságot, ahol 24 ország versenyzői mérték össze tudásukat.

A világbajnokságra 7 lány és 7 fiú versenyző utazott, a vezetőedzői feladatokat Kókai Dávid a Debreceni Búvárklub edzője, a csapatvezetői teendőket pedig Juhos Gergely, korábbi kétszeres világbajnok versenyző, jelenleg a kecskeméti Bácsvíz-KVSC edzője látta el.

A magyar csapatból teljesítményével kiemelkedett a debreceni Kosina Gergő, aki fő versenyszámát, a 200 m-es uszonyos gyorsúszást új junior világcsúccsal nyerte, és két további bronzérmet is begyűjtött. A lányok közül a kaposvári Varga Krisztina szintén 200 m-es uszonyos gyorsúszásban lett világbajnok, és egy ezüst- valamint két bronzéremnek is örülhetett.

Külön kiemelendő a gyöngyösi Kardos Laura teljesítménye, aki újoncként, a nála két évvel idősebbek között is egy ezüst- és két bronzérmet nyert, minden versenyszámában új ifjúsági országos csúcsot úszva.

A magyarok az éremtáblázatban az 5. helyen végeztek, ami nagyon szép eredmény ahhoz képest, hogy milyen kevés magyar versenyző tudott részt venni a versenyen. Első helyen az oroszok zártak, őket a kínaiak, ukránok, görögök és a magyarok követték.

Döntős és dobogós eredmények:

1. nap

1500 m női uszonyosúszás: 3. helyezett Kardos Laura (Mátrai Erőmű Búvárklub)

1500 m férfi uszonyosúszás: 4. helyezett Kosara Géza (Szegedi Muréna  Búvárklub)

100 m női uszonyos gyorsúszás: 2. helyezett Varga Krisztina (Kaposvári Adorján SE)

4x200 m-es női váltó: 3. helyezett (tagjai: Kardos Laura - Mátrai Erőmű Búvárklub, Senánszky Flóra - Debreceni Búvárklub, Varga Krisztina - Kaposvári Adorján SE, Szovics Kata - Szegedi Muréna  Búvárklub)

4x200 m-es férfi váltó: 3. helyezett (tagjai: Balogh Máté - Bácsvíz-KVSC, Kosina Gergő és Baranyai Szabolcs - Debreceni Búvárklub,  Kosara Géza - Szegedi Muréna  Búvárklub)

1. nap

800 m női búvárúszás: 4. helyezett Kardos Laura (Mátrai Erőmű Búvárklub)

800 m férfi búvárúszás: 8. helyezett Balogh Máté (Bácsvíz-KVSC)

400 m női uszonyos úszás: 4. helyezett Senánszky Flóra (Debreceni Búvárklub) és 5. helyezett Kardos Laura (Mátrai Erőmű Búvárklub)

400 m férfi uszonyos úszás: 7. helyezett Kosara Géza (Szegedi Muréna  Búvárklub)

50 m férfi uszonyos gyorsúszás: 3. helyezett Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub)

1. nap

200 m női uszonyos úszás: 6. helyezett Senánszky Flóra (Debreceni Búvárklub)

200 m női uszonyos gyorsúszás: 1. helyezett Varga Krisztina (Kaposvári Adorján SE), 8. helyezett Ladányi Réka (Szegedi Muréna  Búvárklub)

200 m férfi uszonyos gyorsúszás: 1. helyezett Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub) ÚJ JUNIOR VILÁGCSÚCS

800 m női uszonyos úszás: 2. helyezett Kardos Laura (Mátrai Erőmű Búvárklub)

4x100 m-es női váltó: 4. helyezett (tagjai: Kardos Laura és Kecskés Bianka - Mátrai Erőmű Búvárklub, Senánszky Flóra - Debreceni Búvárklub, Varga Krisztina - Kaposvári Adorján SE)

A következő nemzetközi verseny ami a magyar uszonyos válogatottra vár, az augusztus 14-22. között megrendezendő Felnőtt Európa- Bajnokság lesz az olaszországi Lignano városában. Ide is 14 versenyző fog kiutazni, de immár a felnőtt korosztályból: az EB-n részt vesz többek között Senánszky Petra, a Debreceni Búvárklub világbajnok versenyzője, és Kanyó Dénes szegedi klasszis, aki a tavalyi hódmezővásárhelyi világbajnokságon világcsúccsal győzött.

0 Tovább

Balzsay perelni fog!

Balzsay Károly jogi lépéseket fontolgat. A WBA nagyközépsúlyú világbajnokát ugyanis eddig nem fizette ki klubja, a német Universum.

Balzsay áprilisban védte meg világbajnoki címét a német Dimitri Sartison ellen, de a vb-címmeccsről kötött szerződésben foglaltakat egyelőre csak az egyik fél teljesítette.

„Én elvégeztem a munkámat. Úgy gondolom, hogy nem érheti szó a ház elejét.  Megvédtem a világbajnoki címet, de azóta sem kaptam meg, amit ígértek nekem” – mondta Balzsay. „Alapos felkészülés után áprilisban sikerült mindez. Azóta több mint három hónap telt el…” – tette hozzá a világbajnok.

0 Tovább

A Szász-Therm tartja a lépést a Goldwinnal, valamint Aloha-győzelem Fonyódon

Elszenvedte első vereségét, de így is vezeti a tabellát a Goldwin Pluss a Nemzeti Strandlabdarúgó Ligában. A siófoki Beach Arénában zajló bajnokság második fordulójában a címvédő a Szász-Thermtől kapott ki, amely csak négy ponttal lemaradva áll a második helyen - tudósít a strandfoci.hu.

Az elmúlt hétvégén pihenő két újonc, a Keresztes Lovagok és a BMC Vasas átesett a tűzkeresztségen (bár a szigetváriak már rutinosnak számítanak homokon, az NSL-ben idén debütálnak), nem túl sok sikerrel: előbbi együttes egyetlen egyszer tudott nyerni, az angyalföldieket pedig még nem érte sikerélmény.

A harmadik kört egy hét múlva, július 20-22-ig rendezik, ugyancsak Siófokon.

Az Aloha Team együttese nyerte a Fonyódi PSE által szervezett amatőr strandlabdarúgó-tornát. A gólkirályi címig meg sem álló Sivák Péter vezérelte gárda minden ellenfelét legyőzve végzett az élen a hatcsapatos viadalon.

A dobogó második és harmadik fokán a hazai strandfociéletből jól ismert Sprint FC, illetve a Keresztes Lovagok végzett.

Az időjárás kegyes volt a résztvevőkhöz, hiszen a meccsek végig strandidőben, kellemes napsütésben zajlottak, a vihar csak az eredményhirdetést követően érkezett meg.