Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hegyi Európa-bajnokság: Nagy Norbert 2. lett Ausztriában, összetettben pedig vezet

Nagy Norbert ismét dobogón! A hegyi Európa-bajnokság osztrák állomásán a magyar autóversenyző az 5-ös kategóriában ezüstérmes lett, így az összetett első helyéről várja a jövő heti spanyol futamot.

Nagy várakozás előzte meg a rechbergi versenyt, mivel az utóbbi években nem rendezték meg a legendás osztrák viadalt.

„Több, mint 20 ezer néző volt a pálya mellett és hatalmas mezőny jött össze. Fantasztikus hangulatban igazi hegyi versenynek lehettünk részesei. Örülök a második helyezésnek, mivel egy olyan vetélytársam végzett most az élen, aki gyakorlatilag ott lakik a verseny helyszínén. Nagyon ismeri a pályát. Nem akartam kizsigerelni teljesen az autót, hiszen ha innen hazamegyünk, másnap indulunk Spanyolországba, és nem ártana ép versenyautóval megérkezni oda.” – mondta a Nagy Norbi Racing Team szakmai igazgatójaként is tevékenykedő autóversenyző.

A rechbergi versenyt az osztrák Chris-Andre Mayer nyerte meg, Nagy Norbert és az ugyancsak osztrák Marcus Gasser előtt.

Az Európa-bajnokság egy hét múlva folytatódik a spanyolországi Subida al Fitoban

0 Tovább

Kick-box: vb- és Eb-érmekre hajtanak a formagyakorlatosok

Mennyiségben és minőségben is jelentőset lépett előre a Magyar Kick-box Szakszövetség formagyakorlat szakága. A 2028-as olimpiai részvételre hajtó küzdősportban az áprilisi diákolimpián a tavalyihoz képest megduplázódott a formagyakorlatban indulók létszáma, és a fiatal szakág vezetője, Puravecz Péter szerint a legjobb magyarok kezdenek felzárkózni az európai és a világszínvonalhoz, ami az idei világversenyeken is megmutatkozhat.

A sportágban a hazai fiatalok egyik legfontosabb megméretésére, a diákolimpiára az idén 88 formagyakorlat nevezés érkezett, ami pontosan a kétszerese a tavalyinak. És amíg korábban jellemzően két-három óráig tartott a verseny, addig most közel öt órán át vetélkedtek a fiatalok – avatott be Puravecz Péter.

A hat küzdelmi szakág mellett a szövetség csak 2016 óta kezdett komolyabban figyelmet fordítani a formagyakorlatokra. Mára viszont egyre többen ismerik fel, hogy ebben a szabályrendszerben egy érem ugyanannyit ér és ugyanolyan fontos, mint egy küzdelmi érem, és érdemes erre is koncentrálni. Itthon a formagyakorlatokkal korábban csak 3-4 klubban foglalkozott bárki is, most viszont 11 egyesületből érkeztek sportolók a diákolimpiára” – mondta a szakágvezető.

Sokan vannak a kick-boxosok között, akik a bajnokságokon nem szeretnék megveretni magukat, ugyanakkor van affinitásuk bemutatni a technikájukat a formagyakorlatok során – mesélte Puravecz Péter, aki arra is kitért, hogy a szakág elfogadottsága is sokat javult.

Nemcsak itthon, de nemzetközileg is jellemző, hogy a küzdelmi szakágak nehezen fogadják el a formagyakorlatosokat. A forma előtt én is 21 évig bunyóztam, és azért az egészen más, hogy az ember liheg a fáradtságtól, mindenhol fáj, és hatalmas küzdelem árán lehet csak eljutni a döntőig. Itt meg, valljuk be, sokáig az volt a megítélés, hogy felmegy valaki a tatamira és úgymond ugrabugrál, aztán meg nyer valamilyen érmet. Ehhez képest most már azt látom, hogy más lett a hozzáállás. A magyar kick-boxos közvélemény, illetve a többi szakág vezetői is elismerően nyilatkoznak azokról a szaltókról, az olyan nehéz akrobatikus technikákról, amelyek megfelelő kivitelezése évek munkájába telik. Magyarán jelentősen változott, és pozitívabb lett a megítélés.”

Objektíven mérhető pozitív változás övezi a magyar versenyzők teljesítményét is – büszkélkedett Puravecz Péter.

A szakmai részt nézve, a világversenyeken a pontszámokban is egyértelműen jelentkezik a fejlődés. A 9 és 10 közötti pontozásban eddig a magyarok a legjobb esetben is 9.4 körül jártak, de mostanában már nem ritkák a 9.5-ök, sőt, vagy egy versenyzőnk, aki már 9.7-et is kapott. Ez azt mutatja, hogy kezdünk felzárkózni az európai és a világszínvonalhoz.”

Hosszabb távon még több magyar versenyzőt és még színvonalasabb produkciókat vizionál a szakember, aki mindezt külföldi oktatók meghívásával, és kölcsönösen előrevivő sportbarátságok kötésével képzeli el. Az idei célok megfogalmazásakor pedig érmekre, köztük aranyakra számít az idei év két nagy világversenyén.

A felnőtteknél nagyon nehéz lesz a dolgunk, hiszen az utóbbi időben más országok ugyanúgy feleszméltek, mint mi, és meglátták, hogy a formagyakorlat verseny is éremszerzési lehetőség. Olyan nemzetek versenyzői tűntek fel, akiket előzőleg nem láttunk, de most itt vannak és nem is rosszak. Az idei világbajnokságon az elsődleges cél a dobogóra jutás, de reálisan a felnőttektől nem várjuk azt, hogy vb-címet rakjanak le az asztalra. Ami viszont az utánpótlást illeti, a tavalyi vb-n rendkívül sikeresek voltunk, úgyhogy remélem, hogy sportolóink az idei Európa-bajnokságon is aratni fognak. Abban bízom, hogy a fiataloknál 4-5 arany is összejön majd.”

Puravecz Péter azt is elárulta, hogy nagyon szeretné, ha Magyarországon lenne olyan verseny, ahol nincs küzdelmi szabályrendszer, csak formagyakorlat. Ha ilyen ütemben fejlődnek, akkor pár éven belül elkövetkezhet, hogy külön versenyt is kitegyen a formagyakorlat – bizakodott a szakágvezető.

0 Tovább

Fallabda Eb – Iksz a finnekkel

Magyarország válogatottja döntetlent játszott Finnországgal a divízió I-es csapat Európa-bajnokságon.

A Helsinkiben zajló kontinensbajnokságon a magyarok Wales legjobbjai ellen kezdtek, és  az elitmezőnyben, a divízió I-es csapat Eb-n 4-0-ra kikaptak. A második meccsen aztán a Farkas Balázs, Kamocsai Bendegúz, Püski Lénárd, Simon Dániel, Takács Benedek, Krajcsák Márk alkotta válogatott 2-2-re végzett a házigazdákkal.

Eredmények:

Wales – Magyarország 4-0

Emyr Evans - Kamocsai Bendegúz 11-7 11-4 11-6     

Joel Makin - Farkas Balázs 11-2, 11-7, 11-3     

Owain Taylor - Püski Lénárd 11-6, 11-7, 11-8,

Elliott Morris -  Krajcsák Márk 11-6, 11-6, 11-7          

Magyarország-Finnország 2-2

Kamocsai Bendegúz - Olli Tuominen 13-11, 5-11, 6-11, 0-11

Farkas Balázs - Miko Äijänen 15-13, 11-9, 11-8          

Püski Lénárd - Kristian Rautiainen 11-7, 10-12, 7-11, 8-11

Takács Benedek - Jami Äijänen 12-10, 9-11, 11-8, 11-6 

0 Tovább

Teqball – Megkezdődött a vb-kvalifikáció

A nőknél Izsák Anna, a férfiaknál Blázsovics Ádám győzött egyéniben az idei első teqball vb-kvalifikáción. A versenyt Debrecenben, a MOL Országos Teqball Bajnokság részeként bonyolították le. Női párosban Péchy Petra és Vicsek Nóra nyert,  vegyespárosban pedig Bányik Csaba és Ács Krisztina szerezte meg az első helyet. Bányik Csaba Katz Balázzsal is élen végzett a férfi párosok versenyében, ahol egy sajnálatos sérülés is történt, a másodikként záró duó egyik tagja, Bakó Ádám saroksérülést szenvedett, előreláthatóan 3-4 hetet ki kell hagynia.

Az Országos Amatőr Teqball Kupa 1. fordulójában egyéniben Gendur Milán nyert, párosban Balogh Balázs és Major László győzedelmeskedett, a junioroknál pedig Varga Dániel Botond lett első.

Miamiban az USA Teqball Touron két párosban volt magyar érdekeltség: férfi duóban Kovácsfi Barna a francia Hugo Rabeux oldalán aranyérmes lett, Kota Gabriella pedig bronzérmesként zárt a női párosok versenyében a francia Amelien Juliannal.

 

Eredmények:

MOL Országos Teqball Bajnokság - Debrecen

Profi bajnokság

Női egyéni:

1. Izsák Anna (Puskás Akadémia)

2. Janicsek Zsanett (Phoenix Teqball Academy SE)

3. Ács Krisztina (Phoenix Teqball Academy SE)

 

Férfi egyéni:

1. Blázsovics Ádám (Phoenix Teqball Academy SE)

2. Csereklye Martin (Taksony Teqball SE)

3. Katz Balázs (Phoenix Teqball Academy SE)

 

Női páros:

1. Péchy Petra, Vicsek Nóra (STEQERZ Teqball Club)

2. Janicsek Zsanett (Phoenix), Vasas Lea (Agroméra Teqball Academy SE)

 

Vegyes páros:

1. Bányik Csaba, Ács Krisztina  (Phoenix Teqball Academy SE)

2. Odnoga Mátyás, Vicsek Nóra (STEQERZ Teqball Club)

3. Blázsovics Ádám (Phoenix), Péchy Petra (STEQERZ Teqball Club)

 

Férfi páros

1. Bányik Csaba, Katz Balázs (Phoenix Teqball Academy SE)

2. Bakó Ádám, Odnoga Mátyás (STEQERZ Teqball Club)

3. Velkey Balázs, Cséri Soma (Sárréti Teqball SE)

 

Amatőr Teqball Kupa sorozat - 1. forduló

 

Egyéni kategória:

1. Gendur Milán (Infinity Teqball)

2. Toronyi Ádám (Balassagyarmati SC)

3. Major László (Bodker Teq)

 

Páros:

1. Balogh Balázs, Major László (Bodker Teq)

2. Toronyi Ádám, Szántó Gergő (Balassagyarmati SC)

3. Jurkievicz Tamás, Sulyok Lóránt (Infinity Teqball)

 

MOL Országos Teqball Bajnokság - Junior 1. forduló

1. Varga Dániel Botond (Infinity Teqball)

2. Hercegfi Máté (Infinity Teqball)

3. Kontra Dávid (Puskás Akadémia)

 

USA Teqball Tour

Női páros

1. Vania Moraes da Cruz, Ester Viana Mendes (Brazília)

2. Carolyn Greco, Margaret Osmundson (USA)

3. Kota Gabriella (Phoenix), Amelien Julian (Monaco Teqball Club)

 

Férfi páros:

1. Kovácsfi Barna (Taksony Teqball Club), Hugo Rabeux (Monaco Teqball)

2. Györgydeák Apor, Ilyés Szabolcs (GÓBÉK)

3. Leonardo Lindoso del Almeida, Leonardo Santana (Brazília)

0 Tovább

Teke – Kialakult a végső sorrend a bajnokságban

Véget ért a bajnokság. Megvan a végső sorrend a Positive Adamsky Férfi Szuperligában, valamint a Női Szuperligában is a tekéseknél. A férfiaknál az már korábban eldőlt, hogy a 2022/2023. szezon bajnoka a Zengő Alföld Szegedi TE csapata lesz, míg a Zalaegerszegi TK együttese második, a Répcelaki SE gárdája harmadik helyen zár. Ennek ellenére az első és a harmadik helyezett mérkőzése egy kiélezett, izgalmas mérkőzést hozott, ahol az utolsó gurításoknál dőlt el a mérkőzés végeredménye. A répcelaki és szegedi csapat 4:4-et játszott az utolsó fordulóban, míg a zalaiak magabiztos győzelemmel zárták az idei Szuperligát a Ferencvárosi TC otthonában.

A Szuperliga Férfi Ifjúsági Bajnokságot idén a Szentgotthárdi VSE csapata nyerte, második helyen a Zalaegerszegi TK, míg harmadik helyen a Répcelaki SE végzett. Az utolsó forduló rangadóját a Répcelaki SE vívta a Zengő Alföld Szegedi TE csapatával. A mérkőzés előtt fej-fej mellett álltak a csapatok, végül győzelmének köszönhetően a répcelaki fiatalok örülhettek a bronzéremnek.

A Női Szuperligában az utolsó forduló mérkőzéseinek végéig kellett várni a végeredményre, hiszen az Ipartechnika Győr SE és a Ferencvárosi TC női együttese azonos pontszámmal állt a tabellán. Jobb egymás elleni eredményének köszönhetően ugyan a győriek vezettek, de az utolsó forduló mérkőzése nagy izgalmakat tartogatott. A BKV Előre SC vendégeként lépett pályára az Ipartechnika Győr SE csapata, míg az FTC Tatabányára utazott. Mindkét mérkőzés szorosan alakult, végül győzelmének köszönhetően az Ipartechnika Győr SE csapata ünnepelhette címvédését.

A harmadik helyezést a Rákoshegyi VSE I. csapata szerezte meg, aki ugyan kikapott a ZTE-ZÁV TK együttesétől az utolsó fordulóban, de biztos bronzérmesként utazott a mérkőzésre.

A Női Ifjúsági Szuperliga küzdelmeiben a Balatoni Vasas SE egyesülete nem lépett már pályára az utolsó fordulóban, azonban korábban eldőlt, hogy csapatuk megnyeri a bajnokságot. A második helyezést a fiatalok között is a Ferencvárosi TC csapata szerezte meg, a dobogó harmadik fokára pedig az Ipartechnika Győr SE fiataljai állhattak fel.

 

Positive Adamsky Férfi Szuperliga első három helyezettje:

1. Zengő Alföld Szegedi TE

2. Zalaegerszegi TK

3. Répcelaki SE

 

Ifjúsági Férfi Szuperliga első három helyezettje:

1. Szentgotthárdi VSE

2. Zalaegerszegi TK

 3. Répcelaki SE

Női Szuperliga első három helyezettje:

1. Ipartechnika Győr SE

2. Ferencvárosi TC

3. Rákoshegyi VSE I.

Ifjúsági Női Szuperliga első három helyezettje:

1. Balatoni Vasas SE

2. Ferencvárosi TC

3. Ipartechnika Győr SE

0 Tovább

Fallabda – Kezdődik az Európa-bajnokság

Ismét a squash elitben a magyar válogatott. Holnap megkezdődik, és 29-éig tart a  divízió I-es csapat Európa-bajnokság. A kontinensbajnokságnak Helsinki ad otthont. Magyarország az A-csoportban Angliával, Németországgal, Wales-szel és a házigazda Finnországgal találkozik.

A válogatott minden eddiginél erősebb felállással utazik Helsinkibe, a Farkas Balázs, Kamocsai Bendegúz, Püski Lénárd, Simon Dániel, Takács Benedek, Krajcsák Márk összetételben. Krajcsák szövetségi kapitányi feladatokat is ellát.

„Azt gondolom, hogy ez a valaha volt legerősebb magyar csapat, de az első osztályban bent maradni most még nehezebb lesz, mint az első debütálásunkkor. A finneknél papíron jobbnak számítunk, de a többi csapat ellen nem nekünk áll a zászló, viszont ez közel sem azt jelenti, hogy ne lenne esélyünk, sőt! Farkas élete formájában játszik, és nem egyszer igazolta, hogy a top 20-asokra is veszélyes lehet. Lévén, hogy a világranglistás versenyekre egyedül utazik, biztos vagyok benne, hogy a válogatott biztatása, tüze a maximumot hozza ki belőle. Kamocsai az elmúlt éveket nemcsak itthoni edzésekkel, hanem nemzetközi táborokkal is erősítette. Sokat javult a játéka, és egyre komfortosabban érzi magát a pályán nehéz ellenfelek ellen is. Püski 4 éves amerikai tanulmánya és edzőtáborozása olyan tapasztalatot adott neki, ami Balázs után itthon kiemelte a mezőnyből. A két fiatalunk Simon és Takács is Amerikában készülve, és onnan hazatérve fogja erősíteni a válogatottat, aminek nagyon örülök. Kinti edzőjükkel egyeztetve megállapítható, hogy kirobbanó formában vannak, és profi körülmények között készülhettek fel a kontinensviadalra.” – mondta Krajcsák.

A magyar válogatott csoportmeccsei:

április 26

Wales-Magyarország

Magyarország-Finnország

április 27

Németország-Magyarország

Anglia-Magyarország

0 Tovább

Kontinensbajnoki érmeket nyertek az Európa Játékokra készülő szumósok!​​​​​​​

Magyar szumós sikerek Kielcében. A lengyelországi város adott otthont az U23-as és U21-es Európa-bajnokságnak. Mindkét korosztályban volt magyar aranyérmes, ugyanis U23-ban Szilágyi Erik (92 kg), U21-ben pedig Berregi Balázs (100 kg) győzött. Szilágyi openben is dobogóra állt, miután harmadik lett, Berregi pedig a szabályok adta lehetőséggel élve U23-ban is indult, és ott egy bronzot gyűjtött be.

A fiatalabbaknál ezüstérmes lett Kaszás Elza (60 kg), Elekes Enikő (65 kg) és Gyenes Bence (92 kg). A dobogó harmadik fokára állhatott fel  Baljer Kitti (60 kg), Kaszás Lilla (75 kg), Bodor András (65 kg), Mráz Zoltán (70 kg), Márai Kende (85 kg), Kotricz Dávid (open), és a Márai Kende, Gyenes Bence, Berregi Balázs, Kotricz Dávid alkotta csapat.

Az U23-as mezőnyben is több magyar éremszerző volt, miután Elekes Enikő (65 kg),  Berta Mike (70 kg), Balogh Attila (85 kg), Laczkó Benedek (115 kg), és Végh Richárd (open) második lett. Bronzérmesként végzett Kaszás Elza (60 kg), Kaszás Lilla (73 kg), Mráz Zoltán (70 kg), Végh Richárd (100 kg) és Végh Artúr (+115kg)

A keretből többen indulnak Európa Játékokon, így Berta Mike-nak, Szilágyi Eriknek, Laczkó Benedeknek, Baljer Kittinek és Baljer Roxánának a kielcei Eb felkészülési állomás is volt a Krakkóban megrendezendő multisport eseményre.

0 Tovább

Busa Gabriella: „Az olimpia hozzám ennél soha nem volt közelebb”

Miután a profi világbajnoki cím megszerzésével a kick-boxban minden célját elérte, ökölvívóként teljesítené be olimpiai álmát Busa Gabriella. A Halker-Király Team sportolója ötkarikás kvótáért lépne ringbe a június végi-július eleji Európa Játékokon, s noha az életében jelenleg az ökölvívásé a főszerep, a kick-boxhoz továbbra is megbonthatatlan kötelék fűzi.

A világbajnokság előtt álló férfi ökölvívó-válogatott és a spanyol női nemzeti csapat tagjaival közös tréningekkel Madridban készült Busa Gabriella. A háromszoros amatőr és egyszeres profi világbajnok kick-boxos néhány hónapja az ökölvívásban bontogatja szárnyait – új sportágában szeretné beteljesíteni álmát, hogy olimpián versenyezhessen. A Halker-Király Team sportolója előbb országos bajnoki címet nyert 54 kilóban, majd a Bocskai István Nemzetközi Ökölvívó Emlékversenyen szerzett bronzérmet az 52 kg-osok mezőnyében. Ezt követően bekerült a márciusi világbajnokságon versenyző női válogatottba; az Indiában rendezett viadalon 52 kg-ban az első mérkőzésén, a 32 között vereséget szenvedett.

„A világbajnokság nagyon hasznos volt, Indiában rengeteget tanultam. Közvetlen közelről láttam az élmezőnyt, másfelől a kiesett versenyzőknek szinte minden nap lehetőségük volt erős riválisokkal sparringolni, és én éltem a lehetőséggel. Kitűnő szintfelmérő volt valamennyi alkalom” – tekintett vissza a világbajnokságra Busa Gabriella, aki arra is kitért, miért maradt benne hiányérzet az első ökölvívó-világversenyén. – „Az első nap bunyóztam, amikor még nem működött olajozottan a szervezés, ami miatt például kevés időm maradt a bemelegítésre. Kick-boxban az évtizedek alatt megszerzett rutinommal meg tudtam oldani nehéz helyzeteket, a bokszban ehhez nincs meg a kellő tapasztalatom. Az első két menet ráment arra, hogy magamhoz térjek, a harmadikban pedig hiába ment jól, már mindegy volt. Kíváncsi lettem volna, hogyan alakul, ha minden körülmény ideális, és az adott formám száz százalékát kihozva tudok odaállni a meccsre.”

(fotó: Dobrovszi Dániel)

A kick-boxban sikerekhez szokott sportolónak a vb-n tehát azzal az utóbbi időben ismeretlen érzéssel kellett megbarátkoznia, hogy egy jelentős megméretésen korai búcsúra kényszerül.

„Azért én nem nyertem mindig a kick-boxban sem, a győzelmek előtt számos döntőt elveszítettem világversenyeken" – vetette közbe Busa Gabriella. – "Nagyon is jól tudom, milyen, amikor valami nem úgy jön össze, ahogy szeretném, és tisztában vagyok azzal is, mikor kell nagyon melózni egy sikerért. A vébészereplés nem vette el a kedvemet, nem változtatott a hozzáállásomon, sőt, most látom csak igazán, hová kell fejlődni, és ez igazából motivál.”

Busa Gabriella nem titkolt célja, hogy a riválisaihoz képest jóval kevesebb tapasztalattal a háta mögött is megszerezze az indulói jogosultságot a 2024-es párizsi olimpiára. Erre a június végi-július eleji krakkói Európa Játékokon nyílhat lehetősége a 34 éves versenyzőnek, aki 50 kilogrammban kísérelheti meg a párizsi részvétel kivívását. A multisporteseményen az érmes versenyzők szereznek ötkarikás kvótát.

„Bár az eredmények nem ezt igazolják, bízom abban, hogy összejöhet a kvóta. Az olimpia minden sportoló álma, kick-boxosként erre nem gondolhattam, de nagyon haragudnék magamra, ha ökölvívóként nem próbálnám meg elérni. Az olimpia hozzám ennél soha nem volt közelebb – rossz érzés lenne, ha nem tennék meg mindent azért, hogy megvalósítsam ezt az álmot.”

Noha a mindennapjait egy ideje az ökölvívás határozza meg, Gabit a kick-boxhoz továbbra is erős kötelék fűzi.

„Nem tudok, nem is akarok eltávolodni a sportágtól. A Halker-Király Teamnek már ökölvívó-szakosztálya is van, így továbbra is a kick-boxosként megszokott helyszínen edzek. Nincs olyan nap, hogy ne mennék a terembe, ahol ráadásul a férjem a vezetőedző. Volt, hogy külföldi versenyre is elkísértem a kick-boxos csapatot, és amikor szükség volt rá, a tatami széléről besegítettem.”

0 Tovább

Táncsport – A magyar bajnok ezüstérmes lett a vb-n

Ezüstérmet nyert a profi latintáncok világbajnokságán az Andrea Silvestri, Váradi Martina páros. A Kisinyovban megrendezett világversenyen a magyar duó a moldáv Gabriele Goffredo, Anna Matus kettős mögött végzett másodikként.

A sportágban közben megrendezték a magyar bajnokságokat. Az eseménynek a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia adott otthont. A Magyar TáncSport Szakszövetség információi szerint 600 páros lépett parkettre az egyes kategóriákban.

A 2023-as magyar bajnokok:

Felnőtt latin: Miha Zerjav, Karcagi Laura

Senior I. latin: Tóth Árpád, Kelemen Erika

Senior I. standard: Váczi Márk Dr., Váczi Noémi Katalin

Senior II. latin: Kiss Mihály, Nagy Noémi

Senior III. latin: Sámson László dr., Kovács Beáta Gabriella dr.

Senior IV. latin: Savanya László, Savanyáné Árvai Margit

Ifjúsági standard: Kovács Ádám, Faludi Eliza Eszter

Profi standard: Gombkötő Balázs, Balogh-Laskovics Petra

Felnőtt standard: Szalai Dénes Ferenc, Balla Petra

Senior II. standard: Kemény Tamás, Princz Nóra

Senior III. standard: Kránicz József, Dobó Erika

Senior IV. standard: Bánfi Antal, Salgó Mariann Ágnes dr.

Junior II. latin: Bódis Botond, Balassa Bíbor

Junior II. standard: Farkas Bernát Jakab, Szekeres Lilla Sára

Junior I. latin: Halmóczki Márk, Tran Ngoc Quynh Anh

Junior I. standard: Pető Zoltán, Pintér Mónika Mária

Gyerek latin: Palotai Patrik, Illés Dorka

Gyerek standard: Oszlánczi Mihály Péter, László Léna

0 Tovább

Uszonyos és búvárúszó vk – Nyolc arany, három ezüst, hat bronz a zárónapon

Nyolc aranyérmet szereztek a magyarok az Egerben megrendezett 17. Uszonyos és Búvárúszó Világkupa zárónapján. A magyar válogatott tagjai így a két versenynap alatt 10 felnőtt aranyérmet gyűjtöttek be.

A Magyar Búvár Szakszövetség információi szerint 400 méteres felszíni kategóriában Mozsár Alex, az 1500 méteres felszíni úszásban Semostyán Róbert nyert. Szintén a dobogó legfelső fokára állhatott fel Cséplő Kelen, aki a 100 és 200 méteres uszonyos gyorsúszás fináléjában is a leggyorsabb volt. Duplázott a zárónapon Pernyész Dorottya is, ő ugyancsak nyerte a 100 méter után a 200 uszonyos gyorsot. A 400 méteres uszonyos gyors döntőjében is magyar győzelem született, miután Lengyeltóti Bence csapott be elsőként a célba. A nyolcadik zárónapi aranyat a Szili Ágnes, Turucz Zoé, Losonczi Flóra, Blaszák Lilla Gréta alkotta női 4X100-as felszíni váltó szerezte.

Ezüstérmesek: Kiss Nándor (400 felszíni), Farkas Botond (400 uszonyos gyors), Pernyész Dorottya (400 uszonyos gyors)

Bronzérmesek: Hajnács Lili (1500 felszíni), Blaszák Lilla (200 és 400 felszíni), Suba Sára (50 felszíni), 4X100 méteres férfi váltó, Balázs Levente Márton (1500 felszíni).

A  17. Uszonyos és Búvárúszó Világkupára 14 ország 71 csapatából 380 versenyző nevezett.

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum